باز یافت مواد , جلو گیری از اتلاف سرمایه های ملی . مشاركت مردمی ضامن حفظ و بقا’ محیط زیست
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

تغییر مسیر خط لوله پس از قربانی‌كردن 10هزار درخت

نوشته شده توسط:شادی
دوشنبه 20 مهر 1388-10:06

 
گیاهان- پس از قطع بیش از 10هزار اصله درخت بلوط در منطقه حفاظت‌شده دنا، سرانجام مقامات محلی از توقف فعالیت انتقال خط لوله گاز عسلویه به مناطق شمالی كشور و انتقال این خط لوله به راهگذر تعیین شده قبلی با كمترین خسارت زیست‌محیطی در منطقه حفاظت شده دنا خبر می‌دهند.

به گزارش مهر، فعالیت مجریان طرح انتقال گاز منطقه عسلویه به مناطق شمالی كشور كه منجر به قطع 10هزار درخت بلوط در منطقه حفاظت شده دنا شد، با شكایت اداره محیط‌زیست كهگیلویه و بویراحمد متوقف گردید و  این خط لوله به مسیر راهگذر سابق -كه تجربه انتقال 3 خط لوله گاز دیگر را در سال‌های قبل دارد-  انتقال یافت.

مدیركل سازمان محیط‌زیست كهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در مسیر جدید هیچ خطری محیط‌زیست و منطقه حفاظت شده دنا را تهدید نمی‌كند. به گزارش همشهری، وسعت تخریب جنگل‌ها در منطقه حفاظت‌شده دنا نزدیك به 3كیلومتر با عرض 28 متر عنوان شد.

ماموران محیط‌بان با ممانعت از اقدام كارگران در قطع درختان،‌ از نابودی بیشتر جنگل‌های زاگرسی جلوگیری كردند. همشهری در 12 مهر ماه با اعلام این خبر طی تماسی با مسئولان سازمان جنگل‌ها و مراتع از اقدام غیرقانونی برای انتقال لوله گاز از میان جنگل‌های زاگرسی محدوده سینه نمك انتقاد كرد.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic