باز یافت مواد , جلو گیری از اتلاف سرمایه های ملی . مشاركت مردمی ضامن حفظ و بقا’ محیط زیست
درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

اخطار به 27 واحد آلاینده آب‌های زیرزمینی تهران

نوشته شده توسط:شادی
یکشنبه 19 مهر 1388-10:44

 
آب- گروه محیط‌زیست:
ورود پساب‌های ناشی از فعالیت كارواش‌ها، آب‌های زیرزمینی تهران را تهدید می‌كند

به همین دلیل اداره محیط‌زیست شهر تهران پایش این واحدها را در دستور كار قرار داده است. تا‌كنون 38 كارواش تحت پایش كارشناسان محیط‌زیست قرار گرفته كه از این تعداد برای 27‌واحد آلاینده اخطاریه صادر و ابلاغ شده است.

شینا انصاری، معاون اداره كل و رئیس محیط‌زیست شهر تهران با اعلام این خبر افزود: درصورت بی‌توجهی كارواش‌های آلاینده به اخطاریه‌های صادره و عدم‌همكاری برای رفع آلودگی فاضلاب، ضمن اعمال جریمه زیست‌محیطی، موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

انصاری در خصوص میزان آلودگی ایجاد شده توسط كارواش‌ها تصریح كرد: آلودگی زیست‌محیطی كارواش‌ها، آلودگی آب است كه به‌دلیل استفاده از مواد شوینده و دارا بودن سورفاكتانت باعث تغییر شیمیایی كیفیت آب می‌شوند ضمن اینكه آزمایش‌ها نشان می‌دهد در پساب این واحدها، فسفات اغلب بالاتر از حد استاندارد‌های محیط‌زیست است.

وی با تاكید بر عزم قاطع اداره محیط‌زیست برای پایش كارواش‌ها، گفت: منشا دیگر آلودگی فاضلاب كارواش‌ها، شست‌وشوی موتور خودرو‌هاست كه طی آن روغن و گریس همراه با آب شست‌وشو به منابع آبی راه می‌یابد و موجب آلودگی جدی آب‌های سطحی و زیرزمینی می‌شود.

رئیس اداره محیط‌زیست شهر تهران با اعلام اینكه بخش قابل توجهی از آب شرب تهران از طریق منابع زیر زمینی تامین می‌شود تاكید كرد: محیط‌زیست با هر واحد و كارگاه آلاینده‌ای كه فعالیت‌های آن آب‌های زیرزمینی پایتخت را تهدید كند به‌شدت برخورد خواهد كرد و اجازه نمی‌دهد سلامت شهروندان فدای فعالیت‌های غیرمجاز واحدهای آلاینده شود. پایش كارواش‌های سطح شهر نیز در همین راستا آغاز شده است.

وی در پاسخ به این سؤال كه چند كارواش در تهران دایر است، به همشهری گفت: با وجود مكاتباتی كه با اتحادیه صنف كارواش‌داران صورت گرفته هنوز پاسخی دریافت نكرده‌ایم و منتظر اعلام آمار دقیق هستیم.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات